fbpx

Depilacja tradycyjna (wosk)

Efekt gładkiej i aksamitnej skóry nawet do 4 tygodni

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia, ponieważ jest tania, prosta i nie musi być zbyt często powtarzana. Wiele innych sposobów depilacji jest mniej skutecznych niż depilacja woskiem, ponieważ usuwają one włos jedynie z powierzchni skóry, nie naruszając cebulki włosa. Usunięcie owłosienia wraz z cebulkami powoduje, że odrastanie trwa długo, a włosy stają się coraz rzadsze i cieńsze. W Kuźni Urody zabieg depilacji woskiem wykonujemy na następujących partiach ciała: wąsik, broda, pachy, łydki, uda, przedramiona oraz plecy.

ZALETY ZABIEGU

Ogromną zaletą depilacji woskiem jest 3-4 tygodniowa przerwa między zabiegami. Podczas tego czasu możemy cieszyć się gładką skórą. Poza tym, regularnie wykonywana depilacja woskiem osłabia włoski, które z czasem stają się słabsze i delikatniejsze. Ponadto, w przeciwieństwie do innych metod, depilacja woskiem nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to stosunkowo tani zabieg.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Depilacja woskiem polecana jest dla osób, które chcą cieszyć się gładką skórą aż do 4 tygodni, bez konieczności codziennego golenia. Metoda jest idealna zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Depilacja woskiem jest szczególnie polecana osobom o wrażliwej skórze. Zabieg z użyciem wosku pozwala szybciej usunąć włoski z większych partii ciała niż np. depilator. Może być przeprowadzony na wielu partiach ciała, np. nogach, rękach, pod pachami, w okolicy bikini, a nawet na twarzy. Depilacja woskiem to również dobry sposób, aby wyregulować brwi czy usunąć wąsik.

EFEKTY ZABIEGU

Włosy, które zostają systematycznie usuwane ciepłym woskiem ulegają osłabieniu i przerzedzeniu. Często są jaśniejsze, cieńsze i delikatniejsze, a skóra pozostaje gładka przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem jest fakt, że po tej metodzie na skórze nie ma widocznych czarnych prześwitujących cebulek jak po tradycyjnym goleniu. Dzięki depilacji woskiem usuwamy oprócz zbędnych włosów również martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje się gładsza.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Podczas zabiegu kosmetolog rozsmarowuje się na powierzchni ciała gorący wosk, po czym nakłada na niego kawałek paska flizelinowego. Kiedy wosk zastygnie, napina skórę i szybkim oraz zdecydowanym ruchem zrywa pasek (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów). Na plastrze pozostaje wosk wraz z wyrwanymi włosami. Przy depilacji woskiem należy pamiętać o wskazaniach przed wykonaniem zabiegu: dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling ciała, nie należy się również opalać na słońcu oraz w solarium. Przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu w którym będzie wykonywany zabieg a włosy powinny mieć długość 0,5 – 1 cm.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Najważniejszymi zaleceniem po wykonaniu zabiegu jest zakaz opalania skóry oraz korzystania z sauny oraz basenu na 3 dni po zabiegu. Wskazane jest nawilżanie wydepilowanych miejsc w celu złagodzenia podrażnienia. Nie zaleca się używania samoopalaczy, balsamów brązujących, środków antycellulitowych oraz wykonywania peelingu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji woskiem są:
– wczesna i zaawansowana ciąża
– stany zapalne skóry
– choroby wirusowe, bakteryjne , grzybicze skóry, alergie
– niezidentyfikowane zmiany skórne
– gorączka i stan podgorączkowy
– żylaki, zapalenie żył
– słaba krzepliwość krwi
– choroby: łuszczyca, cukrzyca, epilepsja
– przerwana ciągłość skóry, świeże rany i blizny
– skóra bezpośrednio po opalaniu
– rozszerzone naczynka włosowate

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Zabieg jest dosyć bolesny i nieumiejętnie przeprowadzony może uszkodzić skórę poprzez pojawienie się zapalenia mieszków włosowych (szczególnie w przypadku skóry wrażliwej). Zaraz po zabiegu, niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

cena

Depilacja tradycyjna (wosk)
  • broda 20 zł
  • wąsik 15 zł
  • łydki 50 zł
  • uda 50 zł
  • całe nogi 90 zł
  • ramiona 50 zł
  • przedramiona 50 zł
  • plecy 70 zł
  • znieczulenie - 1 obszar (Lidocaine Cream) 30 zł