fbpx

SKIN REVITAL - kwas migdałowy

Sposób na piękną skórę bez przebarwień dzięki peelingowi SKIN REVITAL (kwas migdałowy)

peelingDo peelingu chemicznego kwas migdałowy pozyskiwany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Ze względu na duże rozmiary jego cząsteczki, kwas ten działa jedynie powierzchniowo, przez co jest bezpieczny i łagodny dla skóry. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także działanie bakteriobójcze i depigmentujące. Zabieg z peelingiem migdałowym nadaje się do każdego rodzaju skóry. Może być bezpiecznie stosowany przez osoby o wrażliwej skórze a także nie tolerujące innych kwasów oraz w różnych fototypach. Kwas migdałowy jako jedyny w przeciwieństwie do innych kwasów nie jest fotouczulający a więc może być stosowany również w okresie letnim. W Kuźni Urody peeling migdałowy wykonujemy na twarzy, szyi i dekolcie.  Zabieg wykonujemy peelingiem z firmy Peel Mission.

ZALETY ZABIEGU

Kwas migdałowy użyty do peelingu medycznego polecany jest dla skór młodych, tłustych oraz dojrzałych, naczyniowych i z przebarwieniami. Skutecznie złuszcza, wygładza i rozjaśnia przebarwienia. Daje natychmiastowy efekt rozświetlenia i oczyszczenia skóry. Przy tym wygładza powierzchniowe zmarszczki pobudzając syntezę kolagenu i elastyny, lekko napina skórę. Nawilża i wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt oraz obkurcza rozszerzone pory. Działa przeciwzapalnie i łagodząco na zmiany naczyniowe powodując ich częściową remisję. Zaletą kwasu migdałowego jest ledwo zauważalne złuszczanie co nie wymaga ograniczenia z normalnej aktywności.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Kwas migdałowy idealnie nadaje się do cery trądzikowej, ponieważ dzięki strukturze chemicznej podobnej do antybiotyków, ma silne właściwości antybakteryjne. Ponadto dla skóry z pierwszymi objawami fotostarzenia, z przebarwieniami różnego pochodzenia. Wskazany jest również do cery wrażliwej, naczynkowej, suchej, odwodnionej oraz jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.

EFEKTY ZABIEGU

Peeling migdałowy daje efekty w postaci widocznej poprawy kolorytu skóry, cera się ujednolica a przebarwienia rozjaśniają. Ponadto następuje szybka poprawa stanu skóry trądzikowej poprzez znormalizowanie wydzielania sebum czy zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych. Skóra ulega wygładzeniu, uelastycznieniu i regeneracji.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg może być stosowany przez cały rok, również latem. W celu osiągnięcia zadowalających efektów w postaci wyrównania kolorytu skóry zabieg powinien być wykonywany co 7-14 dni w serii 6-8 zabiegów. Zabieg można również wykonać jednorazowo dla poprawy wyglądu skóry.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zakończonym zabiegu powinno unikać się opalania się przez 4 tygodnie. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF minimum 30, makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach). Nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka, natomiast wskazane intensywne nawilżanie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu z kwasem migdałowym są:
– miejscowe uszkodzenia naskórka (skaleczenia, zadrapania, otarcia)
– alergie skórne
– ciężkie postacie trądziku
– miejscowe stany zapalne skóry (infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
– skłonność do powstawania bliznowców
– ciąża i laktacja

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Po zastosowaniu peelingu z użyciem kwasu migdałowego czasem może pojawić się rumień natomiast zdarza się to niezwykle rzadko. Po zabiegu złuszczanie jest niewielkie, mało widoczne lub nie występuje.

cena

SKIN REVITAL - kwas migdałowy
  • twarz 119 zł
  • twarz i szyja 149 zł
  • twarz, szyja i dekolt 189 zł
  • twarz + kolagenowa złota maska (24K złoto) 149 zł
  • twarz i szyja + kolagenowa złota maska (24K złoto) 179 zł
  • twarz, szyja i dekolt + kolagenowa złota maska (24K złoto) 229 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji