fbpx

Sauna infrared

Sauna Infrared – działa na zdrowie i urodę

boks51W Kuźni Urody w strefie relaksu posiadamy saunę Infrared. Sauny na podczerwień to specjalny rodzaj saun, w których nie występuje para i panuje stosunkowo niska temperatura powietrza dochodząca do około 60 stopni Celsjusza. W odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieców. Ze względu na niższą temperaturę, w tym typie sauny przebywać można znacznie dłużej (nawet do 40 minut) i praktycznie każdego dnia. Głęboka przenikalność fali podczerwonej (4–8 cm) w organizm powoduje, że wydalana jest nie tylko woda (ok. 70% utraty masy ciała), ale także tłuszcz (15–20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne (10–15%). W saunach tradycyjnych, gdzie nagrzewanie jest tylko powierzchowne (skóra), woda stanowi aż 90% utraty masy ciała. Promienie podczerwone eliminują nadmiar soli i tłuszczu podskórnego, a nie tylko wodę. Podczas jednej 30-minutowej sesji w saunie Infrared spala się trzykrotnie więcej kalorii (do 900 kalorii), niż w trakcie intensywnego 10-kilometrowego biegu.

ZALETY SEANSU

Promieniowanie podczerwone w saunie Infrared przy zastosowaniu dwukrotnie niższej temperatury (w saunach Infrared temperatura wynosi 30 do 60°C – w saunach tradycyjnych od 80 do ponad 120°C) wywołuje 2–3 razy wyższy poziom pocenia się w stosunku do tradycyjnej gorącej sauny. To przekłada się na większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokiej temperatury w czasie pobytu w tradycyjnej saunie. W saunie na podczerwień, przy temperaturze nie przekraczającej 60°C, oddycha się znacznie przyjemniej, seans może trwać do 40 minut. Nie wymaga się przerywania seansu i schładzania w jego trakcie ciała zimną wodą. W saunach tradycyjnych jest to koniecznością.

WSKAZANIA DO SEANSU

Sauny Infrared są polecane szczególnie osobom mającym tzw. zakwasy (bóle mięśni powstałe w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego lub ćwiczeń). Głęboki drenaż fali podczerwonej powoduje niwelowanie w mięśniach nadmiaru kwasu mlekowego, rozluźniając je, dotleniając i poprawiając krążenie. Z sauny Infrared mogą również korzystać dzieci i osoby starsze, dla których ciepłe promienie podczerwieni mają kojący wpływ na wszelkie zmiany reumatyczne, kłopoty z krążeniem, bóle stawów oraz pozytywnie wpływają na poprawę samopoczucia. Korzystanie z kabiny podczerwieni zaleca są również sportowcom, którzy dzięki niej skutecznie rozgrzeją mięśnie przed treningiem i zmniejszą ryzyko bolesnych kontuzji. Pobyt w saunie Infrared jest również bardzo przydatny przed ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

EFEKTY SEANSU

Głęboka ingerencja (do ok.4,5 cm) w ciało fali podczerwonej powoduje odblokowanie porów, pomaga w leczeniu trądziku, wyprysków, łuszczycy, oparzeń i innych zmian skórnych. Ułatwia regenerację skóry, poprawiając tym samym koloryt i gładkość cery. Wspomaga prawidłowe oddychanie i natlenianie ciała. Oddziaływanie ciepłem regeneruje i wzmacnia odporność organizmu. Skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd. Ponadto przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu pomaga w procesie odchudzania. Likwiduje nadwyżki tkanki tłuszczowej i wyraźnie zmniejsza cellulit. Ogrzewa mięśnie i stawy. Zalecana jest przez lekarzy w leczeniu bóli mięśniowych, kontuzji, np. zwichnięć i chorób stawów. Redukuje nadmierne napięcie mięśni i zmniejsza stres.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEANSU

Przed wejściem do kabiny nie stosujemy żadnych kremów czy balsamów do ciała, zmywamy makijaż, a także zdejmujemy wszelką biżuterię czy okulary. Skóra musi naturalnie oddychać, by umożliwić wydalanie wszelkich toksyn na zewnątrz. Warto również wypić dużą ilość wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Ponadto polecamy wziąć ciepły prysznic, przyspieszy to proces pocenia się całego ciała. Do kabiny Infrared należy zabrać ze sobą ręcznik, który układa się na ławce. Do sauny wchodzimy bez klapek i siadamy na ręczniku tak, by nie stykać się skórą z powierzchnią drewnianą.

WSKAZANIA PO SEANSIE

Po zakończonym seansie wychodząc z sauny warto owinąć się ręcznikiem bądź szlafrokiem, a także uzupełnić płyny. Seans powinien trwać około pół godziny. Warto odczekać 15 minut i dopiero po tym czasie wziąć zimny prysznic – głęboko rozgrzane ciało potrzebuje chwili czasu, aby wrócić do swojej normalnej temperatury.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do odbycia seansu w saunie Infrared są:
– niedoczynność nadnercza
– układowy liszaj rumieniowaty
– stwardnienie rozsiane
– ostry uraz stawu (do 48 godzin od urazu lub po ustąpieniu zaczerwienienia, gorąca i opuchlizny)
– hemofilia lub skłonność do krwotoków
– ciąża
– menstruacja

Szczególną ostrożność w stosowaniu nagrzewania dogłębnego należy zachować przy implantach chirurgicznych, wszczepach silikonowych i przyjmowaniu preparatów farmakologicznych. Chorzy zażywający stale jakieś leki powinni przed wejściem do sauny skonsultować się z lekarzem.

cena

Sauna infrared
  • wejście jednorazowe (30 min) 30 zł
  • pakiet (10 wejść p 30 min) 300 zł 199 zł
  • sauna na wyłączność (60 min, max 4 osób) 90 zł