Derma roller (mezoterapia)

Skuteczny sposób na odmłodzenie skóry – Derma Roller

kosmetyczka, mezoterapia, poprawa napięcia skóryZabieg Derma Rollerem inaczej mikronakłuwanie skóry to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Derma Roller przeznaczony jest dla osób, które chcą spłycić zmarszczki, poprawić kondycję skóry, rozjaśnić blizny potrądzikowe jak również sińce pod oczami. W naszej klinice w wyniku przeprowadzonych zabiegów skóra odzyskuje swoje naturalne piękno, staje się napięta a także nawilżona i elastyczna.

ZALETY ZABIEGU

Istotą zabiegu jest pobudzanie naturalnych mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych skóry. Działanie Derma Rollera to przede wszystkim intensywne rozjaśnienie i odbudowa skóry, redukcja przebarwień, poprawa gęstości skóry i jej ujędrnienie, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie procesu tworzenia się nowego kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg jest również polecany dla osób z problemem cellulitu czy rozstępów.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazaniami do zabiegu z użyciem Derma Rollera są:
– odmłodzenie i rewitalizacja skóry
– poszerzone pory
– cienie, sińce pod oczami
– przebarwienia, zmiany posłoneczne
– przywrócenie jednolitego kolorytu skóry
– zwiotczała, pozbawiona jędrności skóra
– drobne, płytkie zmarszczki
– blizny potrądzikowe
– blizny i rozstępy
– rozszerzone naczynka

EFEKTY ZABIEGU

Efektem terapii jest znaczna poprawa kondycji skóry. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do walki z oznakami starzenia się skóry, bliznami. W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Po serii zabiegów skóra produkuje zwiększoną ilość kolagenu, czego efektem jest znaczna redukcja zmarszczek i blizn oraz ujędrnienie zwiotczałej skóry. Dodatkowym efektem mikronakłuwania skóry jest wytworzenie mikrokanalików poprzez które bardzo łatwo wnikają w głąb skóry substancje aktywne zawarte w peelingach, mieszankach do mezoterapii czy kosmetykach zwiększając penetrację składników aktywnych nawet do 100 000 razy.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Tuż przed zabiegiem znieczulamy skórę kremem znieczulającym. Następnie specjalnym urządzeniem – Derma Rollerem pozwalającym na bardzo precyzyjne dobranie głębokości nakłuć (0,25 do 2,5 mm) wykonujemy zabieg mikronakłuwania skóry. Zabieg jest całkowicie naturalny i bezpieczny.
Wykonać go może osoba w każdym wieku i o każdym typie cery. Trwa w zależności od obszaru i jego wielkości 15-30 minut.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zakończeniu zabiegu należy zastosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejnych 10 dni. Po zabiegu, z powodu utraty wilgoci, skóra może się łuszczyć i staje się sucha, aby temu przeciwdziałać konieczne jest nawilżanie skóry przez kilka dni po zabiegu. Przez 2 dni po zabiegu mezoterapii Derma Rollerem powinno się unikać przebywania w sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach jak sauna, termy, unikać gorących kąpieli oraz pobytu na basenie. Należy również wstrzymać się z opalaniem się przez okres ok. 2 tygodni od zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mikronakłuwania Derma Rollerem są:
– podrażnienia i stany zapalne skóry
– alergia na skórze
– stany zapalne wywołane trądzikiem
– trądzik różowaty
– wszelkie choroby skóry
– ciąża i karmienie piersią
– zaburzenia krzepliwości krwi
– obniżona odporność organizmu

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Objawami niepożądanymi po zabiegu są krwawiące punkciki w miejscu nakłuwania. Jest to zjawisko normalne i nieszkodliwe. Krwawienie jest chwilowe i ustępuje natychmiast. Poza ewentualnym krwawieniem może wystąpić zaczerwienie i lekka opuchlizna, odczuwana raczej jako napięcie skóry, utrzymujące się maksymalnie 1-2 dni. Skóra jest lekko zaczerwieniona. Rolowany obszar może zacząć się łuszczyć po kilku dniach (nie należy zdrapywać odstających skórek).

cena

Derma roller (mezoterapia)
  • twarz 590 zł
  • szyja 390 zł
  • dekolt 490 zł
  • twarz, szyja i dekolt 790 zł
  • okolice oczu 390 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji