Drenaż limfatyczy

Drenaż limfatyczny to bardzo skuteczny rodzaj specjalistycznego manualnego masażu, pozwalający szybko usprawnić przepływ limfy w organizmie. Polega na przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Posiada szerokie zastosowanie jako zabieg kosmetyczny oraz leczniczy. W pierwszym wypadku znakomicie sprawdza się w walce z cellulitem – drenaż ma bardzo dużą skuteczność. Ponadto ujędrnia skórę, wygładza ją i poprawia stan jej ukrwienia. W przypadku działania leczniczego drenaż stosuje się przy rehabilitacji pourazowej – za jego pomocą usuwa się opuchliznę i obrzęki. Daje znaczną ulgę i uczucie lekkości już po pierwszym zabiegu. W Kuźni Urody dla wzmocnienia efektu drenaż limfatyczny zalecamy łączyć z endermomasażem i/ lub Lipo Laserem.

ZALETY ZABIEGU

Drenaż limfatyczny ma działanie odchudzające, pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając w ten sposób ogólny stan organizmu. Zabieg przyspiesza metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową. Dzięki regularnemu stosowaniu drenażu limfatycznego, efekty są widoczne na dłużej w postaci jędrnej i elastycznej skóry. Taki rodzaj masażu zapobiega niewydolności krążenia obwodowego i pozwala pozbyć się efektu zimnych nóg. Ponadto pobudza endorfiny, które powodują uczucie odprężenia i zadowolenia.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Masaż ten jest idealny dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg. Przeprowadza się w przypadku pojawienia się obrzęków i zastoin limfatycznych. Dzięki czemu umożliwia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej, co usprawnia funkcjonowanie układu odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu. Drenaż limfatyczny jest również polecany dla osób, które pragną ujędrnić skórę oraz zwalczyć cellulit.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– choroby układu sercowo-naczyniowego
– ostre bakteryjne zapalenia i urazy tkanek miękkich
– zakażenia ogólne przebiegające z wysoką temperaturą
– ciąża
– menstruacja
– ostre stany zapalne
– choroby nowotworowe
– krwawienia i krwotoki oraz groźba ich wystąpienia
– wszczepiony rozrusznik serca
– zakrzepica

cena

Drenaż limfatyczy
  • masaż całościowy 90 zł
  • masaż częściowy 60 zł
  • seria 5 masaży całosciowych 450 zł 360 zł
  • seria 10 masaży całościowych 900 zł 720 zł
  • seria 5 masaży częściowych 300 240 zł
  • seria 10 masaży częściowych 600 zł 480 zł