Elektrostymulacja EMS

Pozbądź się zbędnych kilogramów i odzyskaj smukłą sylwetkę

png22W naszej klinice zabieg elektrostymulacji czyli elektrycznej stymulacji mięśni (EMS) wykonujemy stymulatorem medycznym EA – F 29. Do zabiegu wykorzystujemy prąd impulsowy o niskiej częstotliwości. Urządzenie stymuluje wysyłanie impulsów, które sprawiają, że mięsień naprzemiennie kurczy się i rozciąga. Do wywołania skurczu mięśnia stosowana jest seria impulsów, która doprowadza do maksymalnego wysiłku mięśnia. Okres skurczu trwa zazwyczaj 5-10 sekund. Stymulację prowadzimy w taki sposób, żeby mięsień mógł odpocząć po każdym skurczu. Elektrostymulację wykorzystujemy głównie do wzmocnienia mięśni oraz spalania tkanki tłuszczowej. Poprzez stymulację mięśni można uzyskać efekt zmniejszenia obwodu ciała, zwiększenia napięcia mięśni i jędrności skóry.

ZALETY ZABIEGU

W Kuźni Urody elektrostymulację stosujemy jako metodę odchudzania i ujędrniania wybranych partii ciała. Już po pierwszym zabiegu widoczne są zmiany kształtu figury (bardziej płaski brzuch, podniesione pośladki), polepszenie samopoczucia i nastroju. Elektrostymulacja mięśni to zabieg niezwykle skuteczny przy prowadzeniu kuracji wyszczuplających.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób z cellulitem lub nadwagą, które nie mają czasu na czynną gimnastykę a chcą wymodelować i ujędrnić swoje ciało. Oczekują wzmocnienia mięśni i zwiększenia ich wytrzymałości.

EFEKTY ZABIEGU

Zabieg powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu a efektem przemiany tkanki tłuszczowej w mięśniową jest widoczna utrata centymetrów w obwodzie oraz redukcja cellulitu. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Ponadto zwiększa metabolizm, usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach oraz stymuluje wydalanie toksyn.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które pobudzają do pracy określone partie mięśni. Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana odrębnie dla każdego pacjenta, podczas zabiegu odczuwamy wyłącznie przyjemne uczucie wibracji. Zabieg trwa do 45 minut i daje efekt 2-3 godzinnego wysiłku na siłowni. Najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając zabieg 3 razy w tygodniu. Liczba zabiegów w serii ustalana jest indywidualnie, jednak dla osiągnięcia trwałych efektów wymagana jest seria minimum 10 zabiegów.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

W trakcie kuracji dla uzyskania najlepszych rezultatów wskazana jest zwiększona aktywność fizyczna i umiarkowana dieta oraz spożywanie większej ilości płynów.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża i okres laktacji
– gorączka i osłabienie organizmu
– aktywne stany bakteryjne, wirusowe, grzybicze
– przerwana ciągłość naskórka
– menstruacja
– choroby nowotworowe
– niewyrównane choroby: cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy
– epilepsja
– implanty metalowe i silikonowe w miejscu zabiegowym
– rozrusznik serca

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nie ponosi za sobą żadnych skutków ubocznych.

cena

Elektrostymulacja EMS
  • Dowolna partia ciała (25-45 min) 90 zł