Masaż bambusem królewskim

boks87Masaż bambusem to rodzaj masażu relaksacyjnego, wykonywanego za pomocą pałeczek bambusowych różnej grubości i długości, które są rolowane po ciele, co rozluźnia spięte mięśnie. Kije bambusowe mają różne długości i przekroje. Na początku masażu wykorzystywane są pałeczki o większej średnicy w celu przygotowania większych obszarów ciała. Następnie używane są pałeczki o mniejszej średnicy, które pozwalają na dokładniejsze opracowanie mniejszych części ciała. Kolejną fazą jest łączenie obu rodzajów bambusów przy bardzo energicznych ruchach w celu rozgrzania głęboko położonych partii mięśniowych. W końcowym etapie wykonuje się delikatny masaż najmniejszymi pałeczkami w celu wyciszenia pobudzonej wcześniejszymi ruchami skóry i mięśni. Wszystkie techniki z wykorzystaniem bambusów przeplatane są masażem rąk. W Kuźni Urody ten rodzaj masażu jest niezwykle doceniany i chętnie wybierany przez Pacjentów.

ZALETY ZABIEGU

Masaż bambusem królewskim ma działanie głęboko odprężające i wyciszające, sprzyja efektywnemu wypoczynkowi. Pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni i pełną relaksację. Pozwala na odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia. Dodaje energii, stymuluje do działania. Wspomaga odpowiednie dotlenienie wszystkich komórek organizmu stymulując mikrokrążenie skórne. Ponadto doskonale odżywia i regeneruje skórę. Bambus nie powoduje uczulenia i nie wpływa negatywnie na skórę człowieka.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazaniami do masażu przy użyciu bambusów jest przemęczenie, stany długotrwałego napięcia i stresu. Brak aktywności fizycznej, a co się z tym wiąże, niewystarczające dotlenienie organizmu. Ogólne złe samopoczucie, a szczególnie częste i silne bóle głowy, bóle mięśni i pleców. Masaż pomaga również w walce z cellulitem.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. W sytuacji masaży całościowych należy rozbierać się do bielizny. Na czas trwania zabiegu ciało zostanie przykryte ręcznikiem/kocem, odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku. Wskazanie jest również picie dużej ilości wody, aby nawodnić i oczyścić organizm.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– ciąża
– stany gorączkowe
– ostre stany zapalne
– nowotwory i powiększenie węzłów chłonnych
– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)
– infekcje i podrażnienie skóry
– żylaki
– krwotoki i skłonności do ich występowania
– rany i blizny we wczesnym stadium rozwoju

cena

Masaż bambusem królewskim
  • masaż bambusem królewskim - całościowy 140 zł
  • masaż bambusem królewskim - częściowy 80 zł