Masaż masłem SHEA

W naszej klinice masaż masłem SHEA jest jednym z najczęściej wybieranych masaży odprężających. Ten wyjątkowy masaż łączący w sobie wszelkie właściwości masażu relaksacyjnego i dobroczynne działanie masła Shea. Masło Shea to drogocenny kosmetyk dla urody i zdrowia. Od tysiącleci ceniony za swoje właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Pozyskiwany z orzechów drzewa masłowego, które rośnie na ziemiach środkowej Afryki. Masło Shea jest panaceum na wszelkie dolegliwości skórne. Leczy blizny, rozstępy, wszelkie podrażnienia oraz zapewnia długookresowe nawilżenie i odżywienie nawet najgłębszych warstw skóry. Składniki w postaci witamin A, E, F i mnóstwa wielu zbawiennych kwasów wzmacniają i odbudowują naskórek oraz odnawiają warstwę lipidową.

ZALETY ZABIEGU

Masaż masłem Shea dzięki takim czynnikom jak aromaterapia, dźwięki muzyki relaksacyjnej oraz odpowiedni nastrój ma silne działanie odprężające, łagodzi napięcia i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Przed masażem masło jest podgrzewane i aplikowane bezpośrednio na skórę przy temperaturze ok. 40 stopni co zwiększa działanie terapeutyczne masażu i doznania w trakcie zabiegu. Masaż masłem Shea pozostawia skórę jedwabiście gładką i pięknie pachnącą. Dostarcza pełen zakres witamin i substancji odżywczych potrzebnych do tego, by skóra była nawilżona, delikatniejsza i zdrowsza. Atrakcyjny zapach długo utrzymuje się na skórze.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Polecany zwłaszcza dla skóry suchej i wymagającej regeneracji. Szczególnie korzystnie działa na skórę słabo nawilżoną, łuszczącą się, pękającą spierzchniętą i starzejącą się. Masaż masłem Shea zalecany jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. W sytuacji masaży całościowych należy rozbierać się do bielizny. Na czas trwania zabiegu ciało zostanie przykryte ręcznikiem/kocem, odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku. Wskazanie jest również picie dużej ilości wody, aby nawodnić i oczyścić organizm.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– ostre stany zapalne (zapalenia płuc, oskrzeli)
– infekcje i podrażnienie skóry
– podwyższona temperatura ciała
– ciąża
– menstruacja
– żylaki i tętniaki
– wczesne stany pourazowe
– zaawansowana miażdżyca
– choroby nowotworowe
– padaczka
– nadciśnienie
– ostre stany reumatoidalne

cena

Masaż masłem SHEA
  • masaż 60 minut 250 zł
  • masaż 30 minut 150 zł