Masaż segmentarny

Masaż segmentarny należy do grupy masaży wykonywanych na sucho, rękami masażysty. Jest masażem leczniczym. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych powstałych na drodze odruchowej. W odróżnieniu od masażu klasycznego, masaż segmentalny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. W Kuźni Urody masaż ten można stosować jako masaż sportowy, zwłaszcza przedstartowy.

ZALETY ZABIEGU

Masaż segmentarny łagodzi dolegliwości bólowe i zapalne oraz zmniejsza obrzęk. Zapobiega i likwiduje patologiczne zmiany w narządach i tkankach, będące następstwem choroby lub urazu. Ponadto masaż leczniczy poprawia przemianę materii oraz pomaga pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Poprawia się ogólna wydolność organizmu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Masaż segmentarny jest powszechnie wykorzystywany przy leczeniu chorób z zakresu ortopedii, pediatrii, neurologii czy chorób wewnętrznych. Obejmuje wszystkie wskazania do masażu klasycznego, poszerzone o schorzenia narządów wewnętrznych tj. czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia układu krążenia, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), niektóre zaburzenia układu nerwowego. Masaż ten można stosować jako masaż sportowy, zwłaszcza przedstartowy. Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami i w regularnych odstępach, gdyż tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– brak zmian odruchowych
– ostre bakteryjne zapalenia tkanek i narządów wymagające interwencji chirurgicznej
– zakażenia ogólne przebiegające z wysoką temperaturą
– ostre stany zapalne
– choroby nowotworowe
– krwawienia i krwotoki oraz groźba ich wystąpienia

cena

Masaż segmentarny
  • Masaż całościowy 90 zł
  • Masaż częściowy 60 zł
  • seria 5 masaży całościowych 450 zł 360 zł
  • seria 10 masaży całosciowych 900 zł 720 zł
  • seria 5 masaży częściowych 300 zł 240 zł
  • seria 10 masaży częściowych 600 zł 480 zł