Masaż sportowy

Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który w swych technikach zbliżony jest do masażu klasycznego, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Celem tego masażu jest jak najszybsze przygotowanie do ciężkiego wysiłku fizycznego, zdobycia najwyższych wyników sportowych, jak i wyeliminowanie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu. W Kuźni Urody poddanie się masażowi sportowemu pozwala lepiej przygotować ciało do wysiłku fizycznego.

ZALETY ZABIEGU

Masaż sportowy pełni funkcję rozgrzewającą przygotowując np. do treningu czy zawodów, regenerującą relaksując mięśnie, likwidując skutki przetrenowania oraz leczniczą poprzez wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas ćwiczeń. Pomaga zapobiegać kontuzjom oraz zakwasom po ćwiczeniach.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Masaż sportowy to rodzaj masażu, który jest przeznaczony szczególnie dla sportowców choć nie jest jedynie domeną sportowców wyczynowych. Coraz częściej doceniają go także sportowcy amatorzy. Dzieje się tak, gdyż jego działanie regeneracyjne jest niebywale skuteczne. Masaż sportowy całego ciała wykonywany jest podczas całego cyklu treningowo – startowego, w okresie oczekiwania na zawody, w okresie przejściowym oraz w okresie rekonwalescencji, przy nadwadze i w celu relaksacji.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– wszelkie ostre i podostre stany zapalne skóry, mięśni stawów, ścięgien
– stany gorączkowe
– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)
– zapalenie żył, zakrzepica żył
– choroby nowotworowe
– infekcje i podrażnienie skóry
– trzy dni po skręceniach i zwichnięciach stawów,
– świeże zrosty po złamaniach
– pourazowe wylewy w stawach i mięśniach (do 3 dni od urazu)
– zmiany dermatologiczne

cena

Masaż sportowy
  • masaż całościowy 90 zł
  • masaż częściowy 60 zł
  • seria 5 masaży całościowych 450 zł 360 zł
  • seria 10 masaży całościowych 900 zł 720 zł
  • seria 5 masaży częścowych 300 zł 240 zł
  • seria 10 masaży częściowych 600 zł 480 zł