Masaż kamieniami wulkanicznymi

Spa collage: different types of massage isolated on white backgroundMasaż kamieniami wulkanicznymi to odmiana masażu klasycznego, znana od czasów starożytnych. W Kuźni Urody bez wątpienia należy do jednego z najbardziej relaksujących masaży całego ciała. To połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Tajemnicą skuteczności tego masażu jest masowanie specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa i mózgu, gdzie według dalekowschodnich poglądów znajdują się ośrodki energii, czyli czakry. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą czakr znajdujących się na ciele.

ZALETY ZABIEGU

Ciepło kamieni przykładanych do ciała daje efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Nastrojowa muzyka oraz spokojne, powolne tempo podczas wykonywania masażu zredukują stres, zmęczenie i niepokój. Doskonały relaks i działanie terapeutyczne zapewni dobre samopoczucie i promienny wygląd na długi czas. Ponadto oprócz doznań psychicznych masaż kamieniami wulkanicznymi oczyszcza organizm z toksyn, czyli zbędnych produktów przemiany materii, które mogą potęgować cellulit czy obrzęki. Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, elastyczność mięśni oraz odżywia i ujędrnia skórę.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Masaż kamieniami jest szczególnie wskazany, jeżeli potrzebujemy wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia. To świetny sposób na regenerację, szczególnie w chłodniejsze dni. Taki rodzaj masażu zalecany jest nie tylko jako zabieg relaksacyjny, ale również w przypadku wielu dolegliwości. Wyjątkowo korzystnie działa na niwelowanie bólów stawów i mięśni, bólów pleców. Pomaga w zmaganiach z problemami, takimi jak depresja czy bezsenność. Na pewno pomoże w przypadku zaburzeń krążenia, gdyż, jak każdy masaż, pobudza krążenie krwi w żyłach.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku. Po masażu trzeba przez jakiś czas zwiększyć ilość wypijanej wody, aby pozwolić na wypłukanie toksyn z organizmu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)
– infekcje i podrażnienie skóry
– krótki okres po operacji, chemioterapii lub radioterapii
– podwyższona temperatura ciała
– ciąża
– menstruacja
– skłonność do powstawania skrzepów krwi
– niedawne złamania, zwichnięcia
– żylaki kończyn dolnych
– zaawansowana miażdżyca

cena

Masaż kamieniami wulkanicznymi
  • masaż 60 minut 250 zł
  • masaż 30 minut 150 zł