fbpx

ANTI AGE - kwas glikolowy

Efekt gładkiej i odnowionej skóry dzięki peelingowi ANTI AGE (kwas glikolowy)

boks30Do peelingu chemicznego kwas glikolowy jest otrzymywany z soku trzciny cukrowej. Ma najmniejszy rozmiar cząsteczek ze wszystkich kwasów AHA, w związku z czym najgłębiej penetruje skórę i działa najefektywniej. Kwas glikolowy po wniknięciu w głąb skóry, stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu i elastyny. Jest bardzo popularnym składnikiem peelingów chemicznych. W Kuźni Urody peeling glikolowy wykonujemy na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach czy plecach a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała takie jak łokcie, kolana. Zabieg wykonujemy peelingiem z firmy Peel Mission.

ZALETY ZABIEGU

Peeling z wykorzystaniem kwasu glikolowego 70% złuszcza naskórek oraz silnie pobudza procesy regeneracyjne w skórze właściwej. Niweluje przebarwienia, zamyka rozszerzone pory oraz wyrównuje koloryt skóry. Gwarantuje znakomite rezultaty m.in. w wygładzeniu zmarszczek, zwiększeniu gęstości skóry czy spłyceniu blizn trądzikowych i ślady po stanach zapalnych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Peeling glikolowy dedykowany jest przede wszystkich osobom o skórze dojrzałej lub objawami starzenia, tłustej i z przebarwieniami. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również redukcja drobnych i głębszych zmarszczek, zmniejszenie blizn potrądzikowych, usunięcie zaskórników czy zmniejszenie efektów nadmiernego rogowacenia skóry. Polecany w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego.

EFEKTY ZABIEGU

Efekty po zastosowaniu kwasu glikolowego to widoczne rozjaśnienie przebarwień skóry, oczyszczenie zaskórniaków, zmniejszona ilość rozszerzonych porów, likwidacja krost i grudek. Ponadto następuje wygładzenie linii zmarszczek. Skóra staje się jaśniejsza, gładsza i nawilżona.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 7-14 dni, również może być on stosowany jako kuracja jednorazowa.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zakończonym zabiegu powinno unikać się opalania się przez 4 tygodnie. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF minimum 30, makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach). Nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka, natomiast wskazane intensywne nawilżanie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu z kwasem glikolowym są:
– okres letni
– miejscowe uszkodzenia naskórka (skaleczenia, zadrapania, otarcia)
– alergie skórne
– ciężkie postacie trądziku
– miejscowe stany zapalne skóry (infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
– skłonność do powstawania bliznowców
– liczne znamiona barwnikowe
– choroby autoimmunologiczne
– opalanie lub terapia światłem do 14 dni
– ciąża i laktacja

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Po zastosowaniu peelingu z użyciem kwasu glikolowego czasem może pojawić się rumień, który zanika po około 4 dniach. Z obszaru poddanego zabiegowi może złuszczać się skóra w pierwszym dniu po zabiegu. Mogą pojawić się również przejściowe przebarwienia (głównie u osób nie stosujących filtrów przeciwsłonecznych lub o osób zdrapujących złuszczający się naskórek).

cena

ANTI AGE - kwas glikolowy
  • twarz 149 zł
  • twarz i szyja 179 zł
  • twarz, szyja i dekolt 229 zł
  • twarz + kolagenowa złota maska (24K złoto) 179 zł
  • twarz i szyja + kolagenowa złota maska (24K złoto) 219 zł
  • twarz, szyja i dekolt + kolagenowa złota maska (24K złoto) 259 zł
  • dłonie 149 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji