IPL - fotoodmładzanie

skuteczne laserowe odmładzanie skóry

boks45W naszej klinice zabieg wykonujemy za pomocą lasera Nexus E-light / RF. System E-light / RF charakteryzuje się wszechstronnością działania, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie różnych terapii laserowych w sposób szybki i niezwykle skuteczny. Pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów oferując znacznie więcej niż systemy oparte na jednej długości fali, które wykazują skuteczność leczenia dolegliwości i defektów skóry jedynie w ograniczonym zakresie. Laser Nexus E-light / RF daje możliwość wybrania optymalnej długości fali dla konkretnego zabiegu począwszy od zmian naczyniowych, poprzez zmiany pigmentacyjne po zmiany przebarwieniowe związane z promieniowaniem UV, co gwarantuje najwyższą skuteczność i komfort pacjenta. Dodatkowym atutem lasera jest możliwość przeprowadzenia szeregu zabiegów na jednym pacjencie podczas jednej wizyty. Ponadto daje możliwość znacznego skrócenia czasu trwania zabiegów w porównaniu do innych tego typu urządzeń.
Fotoodmładzanie to znakomity zabieg polegający na odmładzaniu skóry przy pomocy światła lasera. Nie tylko poprawia zewnętrzny wygląd skóry, ale także ją leczy. Metoda fotoodmładzania polega na biostymulacji komórek i ma wiele zalet. Przede wszystkim poprawia koloryt, przywraca skórze blask i usuwa zmęczony wygląd. Laserowe odmładzanie skóry twarzy sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne. Zabieg wpływa również na poprawienie gęstości i napięcia skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu.

ZALETY ZABIEGU

Fotoodmładzanie jest bardzo skuteczną metodą pozwalającą na odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietów rąk laserem. Widocznie usuwa objawy fotostarzenia pobudzając przy tym głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg fotoodmładzania może być stosowany w każdym wieku.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, zrogowaciałej z zaburzeniami pigmentacji skóry i przebarwieniami, z płytkimi zmarszczkami oraz z łagodnymi zmianami naczyniowymi.

EFEKTY ZABIEGU

Efektem zabiegów fotoodmładzania jest jaśniejsza, gładka, napięta i bardziej atrakcyjna skóra. Zabieg usuwa drobne zmarszczki, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego, plamy starcze, piegi, rozszerzone pory, trądzik różowaty oraz zmiany naczyniowe, tj. pajączki czy rumień. Poprawia strukturę skóry, wygładza, ujędrnia i uelastycznia, zwęża pory i rozświetla cerę. Już po pierwszym zabiegu widoczne są bardzo wyraźne rezultaty poprawy jakości skóry.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza badanie skóry i omawia sposób przeprowadzenia zabiegu. Następnie nakładany zostaje na skórę specjalny żel po czym zostają wykonywane naświetlania skóry wiązką lasera. Zabieg trwa w zależności od rodzaju i wielkości obszaru od 20 do 60 minut. Zazwyczaj przeprowadza się serie 3-5 zabiegów co 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Przez dobę po zabiegu nie powinno się stosować na skórę makijażu, aby jej nie drażnić. Przez kolejne 2-3 dni należy intensywnie nawilżać skórę poddaną zabiegowi oraz unikać sauny i wysiłku fizycznego. Ponadto podczas trwania terapii i około miesiąca po jej zakończeniu nie wolno się opalać, należy również chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym stosując krem z wysokim filtrem.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami bezwzględnymi do wykonania zabiegu fotoodmładzania są:
– ciąża i okres karmienia piersią
– świeża opalenizna
– bardzo ciemna karnacja
– stosowanie niektórych leków
– miesiączka
– stan zapalny skóry
– skłonność do bliznowacenia i przebarwień
– zaburzenia krzepliwości krwi lub leki obniżające krzepliwość krwi np. aspiryna
– cukrzyca, hemofilia
– choroby hormonalne

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Po zabiegu skóra może stać się lekko zaczerwieniona i obrzęknięta co ustępuje w ciągu 3 dni. Po upływie kilku dni zaczyna się lekkie złuszczanie naskórka.

cena

IPL - fotoodmładzanie
  • seria 5 zabiegów cena standardowa 20% taniej od ceny standardowej
  • twarz 280 zl
  • szyja 220 zł
  • dekolt 220 zł
  • twarz, szyja i dekolt 540 zł
  • twarz + ampułka + maska 340 zł
  • twarz, szyja i dekolt + ampułka + maska 590 zł
  • dłonie 220 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji