Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. W Kuźni Urody może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Obecnie masaż klasyczny jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób dotykających zarówno ciało jak i psychikę. W zależności od tego jak intensywnie jest wykonany i jakie stosuje się techniki ma różne właściwości, np. pobudzające, wzmacniające mięśnie, odprężające czy wyciszające.

ZALETY ZABIEGU

W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Regularne zabiegi polepszają samopoczucie łagodząc stres i napięcie w mięśniach. Masaż klasyczny działa przeciwbólowo, poprawia odżywianie tkanek. Dzięki masażowi skóra i narządy wewnętrzne otrzymują więcej tlenu, mięśnie się regenerują, następuje zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni. Ponadto masaż relaksacyjny pobudza organizm do trawienia, pomaga pozbyć się toksyn oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Masaż wskazany jest przed i po wysiłku fizycznym, a także wtedy gdy czujemy się przepracowani, zmęczeni czy zestresowani. Prawidłowo wykonany masaż klasyczny połączony z aromaterapią i muzykoterapią jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak: napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni, napięciowe bóle głowy. Klasyczny masaż grzbietu wzbogacony specjalnymi technikami rehabilitacyjnymi pomaga utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji. Z masażu mogą korzystać osoby w każdym wieku, a także kobiety w ciąży (z wyjątkiem pierwszego trymestru). Mimo iż efekty masażu relaksacyjnego widoczne są już po pierwszym zabiegu, to najwięcej korzyści długofalowych zarówno dla ciała jak i umysłu, daje regularne zażywanie sesji masażu raz lub dwa razy w tygodniu najlepiej o stale określonych porach.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Do masażu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic. W sytuacji masaży całościowych należy rozbierać się do bielizny. Na czas trwania zabiegu ciało zostanie przykryte ręcznikiem/kocem, odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Zatem wskazane jest, aby najpóźniej na godzinę przed masażem unikać obfitych posiłków oraz alkoholu. Po masażu zalecamy kilka minut odpoczynku. Wskazanie jest również picie dużej ilości wody, aby nawodnić i oczyścić organizm.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:
– ostre stany zapalne
– stany gorączkowe
– choroby nowotworowe
– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)
– zapalenie żył, zakrzepica żył
– duże żylaki i tętniaki
– zaawansowana miażdżyca
– zaawansowana choroba nadciśnieniowa
– niewydolność krążenia
– niezrośnięte złamania, świeże zwichnięcia, skręcenia
– infekcje i podrażnienie skóry
– czas menstruacji
– pierwszy trymestr ciąży

cena

Masaż klasyczny
  • masaż 60 minut 250 zł
  • masaż 30 minut 150 zł