Mezoterapia igłowa

Spektakularne efekty terapeutyczne dzięki mezoterapii igłowej

SONY DSCMezoterapia igłowa jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe wręcz rezultaty. Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). W naszej klinice jest metodą stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia.

ZALETY ZABIEGU

Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. W wyniku zabiegu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Mezoterapia igłowa posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. W odmładzaniu skóry twarzy (mezoterapia anti-aging) poprzez profilaktykę objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie, ścieńczenie czy odwodnienie skóry. Rewitalizacja i odmładzanie skory rąk.

EFEKTY ZABIEGU

Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry.
Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta. Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy) tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki (iniekcja) wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny. Ze względu na komfort pacjenta jest zastosowane znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów. Cały zabieg trwa około 30–60 minut, w zależności od rodzaju.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zakończeniu zabiegu nie należy nakładać makijażu przez 12 godzin po zabiegu. Przez około 5 dni należy unikać sauny, basenu. Należy również unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium) oraz wskazane jest picie dużej ilości wody.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej są:
– uczulenie na podawane substancje,
– alergia,
– stany zapalne na skórze, opryszczka,
– skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień),
– stosowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny,
– cukrzyca (niewyrównana),
– choroby autoimmunologiczne,
– choroba nowotworowa,
– ciąża, okres karmienia piersią.

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Objawami niepożądanymi występującymi bezpośrednio po zabiegu są rumień i obrzęk, jest to reakcja skóry na nakłuwanie, bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach oraz siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny). W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

cena

Mezoterapia igłowa
  • twarz 779 zł
  • twarz i szyja 999 zł
  • twarz, szyja i dekolt 1319 zł
  • okolice oczu 559 zł
  • dłonie 669 zł
  • inna część ciała cena po konsultacji
  • dodatkowa ampułka Croma 250 zł