Usuwanie zmarszczek - toksyna botulinowa

Pokonaj zmarszczki i bruzdy twarzy iniekcją toksyny botulinowej (botox).

png15Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to obecnie najpopularniejszy zabieg w medycynie estetycznej. Toksyna jest naturalnym , oczyszczonym białkiem, którego działanie polega na relaksacji mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Dodatkowo następuje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy. W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem botoksu są w pełni bezpieczne i skuteczne.

ZALETY ZABIEGU

Najważniejszą korzyścią zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej zawartej w preparatach renomowanych firm, stosowanych w naszej klinice, jest wygładzenie i redukcja zmarszczek różnych okolic twarzy oraz korekcja bruzd.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazaniem do iniekcji toksyny botulinowej w wybrane obszary twarzy są:
– zmarszczki mimiczne występujące na czole – poziomie i pionowe,
– zmarszczki między brwiami tzw. lwia zmarszczka
– uniesienie brwi
– zmarszczki okolicy oczu (np. kurze łapki),
– bruzdy nosowo-wargowe,
– zmarszczki otaczające usta tzw. zmarszczki palacza,
– zmarszczki występujące na brodzie i szyi,
– uzupełnienie innych zabiegów przeciwzmarszczkowych.

EFEKTY ZABIEGU

Efekty iniekcji widoczne są po 2-3 dniach od wykonaniu zabiegu i postępują do 10 lub 14 dni, kiedy to następuje całkowity proces wygładzenia. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji skóry pacjenta, obszaru wstrzyknięcia botuliny a także rodzaju preparatu. Twarz bez zmarszczek i bruzd po takim zabiegu jest młodsza, mniej zmęczona oraz ujędrniona.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu stosowane jest znieczulenie wybranego obszaru twarzy za pomocą kremu znieczulającego, jednak uczucie bólu przy takim zabiegu jest bardzo minimalne, dlatego większość pacjentów nie wymaga wcale znieczulenia. Lekarz przy pomocy specjalnie cienkiej igły podaje podskórnie bezpośrednio do tkanki mięśniowej preparat zawierający toksynę botulinową typu A, która blokuje impulsy nerwowe i dzięki temu mięśnie powodujące zmarszczki zostają rozluźnione, dając efekt wygładzenia. Cały zabieg trwa nie dłużej niż 15 minut. Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać rekonwalescencji po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zakończeniu zabiegu pacjent nie może pochylać głowy przez ok. 4 godziny, ponadto nie powinien masować miejsc iniekcji. Zalecane jest natomiast wykonywanie ćwiczeń mięśni mimicznych do godziny po zabiegu. Przez tydzień po zabiegu powinno się unikać przegrzewania skóry (np. intensywne ćwiczenia fizyczne, sauna, solarium). Zabrania się wykonywania peelingów przez kilka dni po zabiegu. Przez tydzień po wykonaniu zabiegu nie powinno się również wykonywać zabiegów kosmetycznych na twarzy.

PRZECIWSKAZANIA

Absolutnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są:
– wcześniejsze miejscowe iniekcje skórne,
– ciąża i karmienie piersią,
– nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie,
– stosowanie niektórych leków,
– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
– zaburzenia krzepnięcia krwi.

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia w miejscach nakłuć i nieznaczny, szybko ustępujący obrzęk. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

cena

Usuwanie zmarszczek - toksyna botulinowa
  • za 1 okolicę 650 zł
  • za 2 okolice 1300 zł 990 zł
  • za 3 okolice 1950 zł 1450 zł
  • za 4 okolice 2600 zł 1890 zł