Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek - wolumetria

Zatrzymaj czas dzięki użyciu wypełniacza – kwasu hialuronowego

SONY DSCZabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętości można „zatrzymać czas”, wygładzić zmarszczki, modelować wargi i poprawić kontur twarzy. W naszej klinice stosujemy najlepsze i sprawdzone produkty oraz innowacyjne znieczulenie w postaci kremu, które gwarantuje praktycznie bezbolesny zabieg.

ZALETY ZABIEGU

Głównym zadaniem wystrzyknięcia pod skórę kwasu hialuronowego jest jej wygładzenie poprzez wypełnienie zmarszczek oraz nadanie objętości skórze poprawiając jej kontur. Modeluje usta, nawilża oraz pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazania do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego:
– wypełnienie zmarszczek i zapadnięć pod oczami
– spłycenie tzw. „kurzych łapek”
– rewitalizacja skóry wokół oczu
– wypełnienie zmarszczek i fałdów (np. międzybrwiowych, na czole, wokół oczu oraz fałdów
nosowo-wargowych i wargowo-żuchwowych),
– wolumetria czyli przywracanie utraconej objętości twarzy oraz poprawa jej zarysu (np. modelowanie policzków),
– powiększanie i modelowanie ust,
– redukcja blizn potrądzikowych,
– rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk,
– odbudowa zmian pourazowych i pooperacyjnych.

EFEKTY ZABIEGU

Rezultat zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest widoczny od razu. Pełnym efektem możemy cieszyć się po 2-3 dniach ze względu na obrzęk, jaki może utrzymywać się po zabiegu. Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem (kwas hialuronowy i kolagen posiadają silne działanie nawilżające). Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć. Podanie wypełniacza nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych zajęć.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. U pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe na około 30 min – 60 min przed zabiegiem. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku i nagrzania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz nadmiernego zimna. Bezpośrednio po zabiegu na leczone obszary mogą być przyłożone zimne kompresy w celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku, nie wolno również przyjmować aspiryny lub podobnych leków. Należy unikać dotykania korygowanych obszarów przez 6 godzin po zabiegu. Po 6 godzinach można delikatnie przemyć leczone obszary mydłem i wodą, a także nałożyć makijaż.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami bezwzględnymi do wykonania zabiegu są:
– stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy,
– choroby autoimmunologiczne,
– tendencje do powstawania bliznowców,
– aktywne zakażenia okolicy zabiegu (np. opryszczka)
– okres ciąży i karmienia piersią.

OBJAWY NIEPOŻĄDANE:

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk lub drobne siniaki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu dwóch, trzech dni.

cena

Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek - wolumetria
  • zabieg - 1 ampułka 1090 zł
  • wolumetria twarzy - 1 zabieg (1 - 2 ampułki) 1980 zł