Hydroksyapatyt wapnia - Radiesse

Odzyskaj młodość skóry za pomocą wypełniacza Radiesse

crystalys1Radiesse to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia szeroko stosowany w medycynie estetycznej. W naszej klinice wykorzystujemy go do korygowania kształtu twarzy oraz poprawy objętości skóry. Hydroksyapatyt wapnia odbudowuje struktury skóry i tkanki podskórnej poprzez stymulację produkcji naturalnego kolagenu – białka nadającego prawidłową sprężystość, objętość i jędrność skórze. Obecnie uważany jest za najbezpieczniejszy środek do niwelowania zmarszczek, ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, znajdująca się w szkliwie oraz okostnej i stanowiąca rusztowanie zębów i kości. Radiesse gwarantuje bezpieczny, natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymywać się nawet powyżej 2 lat.

ZALETY ZABIEGU

Radiesse jest nie tylko wypełniaczem wygładzającym zmarszczki lub bruzdy. Preparat działa dwutorowo – żel wygładza i wypełnia, a pozostałe składniki preparatu regenerują tkanki, działając stymulująco na odbudowę i „zagęszczenie” skóry poprzez produkcję kolagenu. Dzięki temu uzyskujemy długofalowe rezultaty odmłodzenia. Radiesse zapewnia nadanie wymaganej objętości oraz wspaniały efekt liftingu na co najmniej 2 lata.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia rekomendujemy przede wszystkim w przypadku skóry z objawami zwiotczenia, w razie utraty objętości tkanki tłuszczowej na twarzy oraz efektu zapadnięcia się okolicy skroni, czy policzków (powiększenie). Można również stosować w celu podniesienia brwi, poprawy stanu skóry dłoni (powierzchnia grzbietowa), likwidacji tzw. chomików, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki oraz modelowania linii żuchwy.

EFEKTY ZABIEGU

crystalys przed i po 2Działanie hydroksyapatytu wapnia widoczne jest momentalnie po zabiegu, co pozwala pacjentowi szybko cieszyć się z młodszego wyglądu. Żel zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm po około 3 miesiącach od iniekcji. Do tego czasu hydroksyapatyt wapnia wytwarza już bowiem nowe włókna kolagenowe, które zagęszczają skórę i sprawiają, że odzyskuje ona naturalną młodość.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg polega na podaniu preparatu w wybranych miejscach, określonych indywidualnymi potrzebami pacjenta. Preparat podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły w tkankę skórną na odpowiednią głębokość. Po tak przeprowadzonym zabiegu, wykonuje się masaż na poddanym ostrzykiwanu obszarze skóry, co dodatkowo zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu w tkankach. Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest niewielki. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego. Trwa zazwyczaj 15-30 minut.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Przez okres 1 miesiąca po zabiegu nie należy wykonywać zabiegów kosmetycznych. Można wykonywać inne zabiegi estetyczne po konsultacji z lekarzem. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża oraz okres karmienia piersią
– infekcje wirusowe (np. opryszczka)
– choroby drobnoustrojowe (np. katar)
– choroby autoimmunologiczne i ciężkie alergie
– zmiany zapalne w obrębie skóry i aktywne zakażenia okolic zabiegu
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– obecność blizn przerosłych
– wcześniej przebyte zabiegi z wykorzystaniem trwałych wypełniaczy (np. silikon) lub substancji zawierających kwas polimlekowy

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Objawy niepożądane w postaci obrzęku, zasinienia, nieznacznej bolesności, pieczenia, swędzenia i uczucia ogólnego dyskomfortu, które mogą pojawić się po zabiegu, zwykle mijają po 2-3 dniach. W przypadku odczuwania bólu po zabiegu można zastosować środki przeciwbólowe.

cena

Hydroksyapatyt wapnia - Radiesse
  • jedna ampułka 1890 zł
  • dwie ampułki 3780 zł 2990 zł