IPL- leczenie trądziku

Skuteczna i bezpieczna metoda pozbycia się trądziku

laser treatmentW naszej klinice zabieg wykonujemy za pomocą lasera Nexus E-light. System E-light charakteryzuje się wszechstronnością działania, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie różnych terapii laserowych w sposób szybki i niezwykle skuteczny. Pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów oferując znacznie więcej niż systemy oparte na jednej długości fali, które wykazują skuteczność leczenia dolegliwości i defektów skóry jedynie w ograniczonym zakresie. Laser Nexus E-light daje możliwość wybrania optymalnej długości fali dla konkretnego zabiegu począwszy od zmian naczyniowych, poprzez zmiany pigmentacyjne po zmiany przebarwieniowe związane z promieniowaniem UV, co gwarantuje najwyższą skuteczność i komfort pacjenta. Dodatkowym atutem lasera jest możliwość przeprowadzenia szeregu zabiegów na jednym pacjencie podczas jednej wizyty. Ponadto daje możliwość znacznego skrócenia czasu trwania zabiegów w porównaniu do innych tego typu urządzeń.
Trądzik jest jednym z coraz częściej występujących schorzeń skórnych, dotyka bowiem nie tylko osoby młode, ale również osoby po 30 a nawet 40 roku życia. Powstaje głównie w wyniku nadczynności gruczołów łojowych spowodowanych zaburzeniami hormonalnymi, ale również stresem, złym odżywianiem się czy predyspozycjami genetycznymi.

ZALETY ZABIEGU

Leczenie trądziku za pomocą urządzenia E-light przynosi doskonałe rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie za sobą niebezpieczeństwa wystąpienia skutków ubocznych w przeciwieństwie do innych metod leczenia np. farmakologicznego.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg rekomendowany jest dla osób borykających się z problemem trądzika. Mogą go wykonywać osoby w każdym wieku.

EFEKTY ZABIEGU

Po wykonaniu serii zabiegów następuje prawie całkowite wyeliminowanie miejsc objętych trądzikiem. Światło lasera IPL powoduje szybsze gojenie się już istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto zahamowana zostaje produkcja i wydzielanie się sebum. Światło lasera posiada również właściwości odkażające i obkurczające pory. Efektem jest złagodzenie i wyeliminowanie zmian potrądzikowych oraz znacznie poprawia stan skóry.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

W trakcie zabiegu w miejsca objęte schorzeniem trądzika, aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów za pomocą specjalnej głowicy zaopatrzonej w odpowiedni filtr. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodnie aż do uzyskania pożądanych efektów.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania przez co najmniej 4 tygodnie. Należy bezwzględnie chronić partie poddawane zabiegowi stosując kremy z wysokim filtrem SPF +50. Zaleca się również unikanie wysiłku fizycznego, sauny, basenu oraz gorących kąpieli przez okres 4-5 dni. Warto również intensywnie nawilżać skórę. Ponadto nie wskazane jest zażywanie preparatów i ziół światłouczulających np. dziurawiec, nagietek, skrzyp, bratek oraz niektórych leków przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie zaleca się stosowania kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się stosować preparatów drażniących: mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu itp.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża oraz okres karmienia piersią
– infekcje skóry np. opryszczka
– rozrusznik serca
– choroby nowotworowe
– przewlekłe choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– skłonność do powstawania bliznowców
– cukrzyca, epilepsja
– nadwrażliwość skóry na światło
– świeża opalenizna

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie czy suchość skóry. Zmiany te samoczynnie ustępują w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

cena

IPL- leczenie trądziku
  • seria 5 zabiegów cena standardowa 20% taniej od ceny standardowej
  • twarz 270 zł
  • policzki 150 zł
  • czoło 150 zł
  • szyja 220 zł
  • dekolt 270 zł
  • twarz + ampułka + maska 330 zł
  • twarz i dekolt + ampułka + maska 590 zł
  • plecy 420 zł
  • inna partia ciała cena po konsultacji