IPL-terapia przebarwień

skuteczne i bezpieczne leczenie przebarwień

SONY DSCW naszej klinice zabieg wykonujemy za pomocą lasera Nexus E-light. System E-light charakteryzuje się wszechstronnością działania, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie różnych terapii laserowych w sposób szybki i niezwykle skuteczny. Pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów oferując znacznie więcej niż systemy oparte na jednej długości fali, które wykazują skuteczność leczenia dolegliwości i defektów skóry jedynie w ograniczonym zakresie. Laser Nexus E-light daje możliwość wybrania optymalnej długości fali dla konkretnego zabiegu począwszy od zmian naczyniowych, poprzez zmiany pigmentacyjne po zmiany przebarwieniowe związane z promieniowaniem UV, co gwarantuje najwyższą skuteczność i komfort pacjenta. Dodatkowym atutem lasera jest możliwość przeprowadzenia szeregu zabiegów na jednym pacjencie podczas jednej wizyty. Ponadto daje możliwość znacznego skrócenia czasu trwania zabiegów w porównaniu do innych tego typu urządzeń.
Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być nabyte lub wrodzone. Pojawiają się najczęściej pod wpływem działania czynników zewnętrznych głównie promieniowania UV. Zabiegi przy pomocy urządzenia E-light w efektywny sposób redukują przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe czy plamy po przebytym trądziku.

ZALETY ZABIEGU

Redukcja przebarwień za pomocą impulsów świetlnych IPL  jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem dla usunięcia tego typu defektów. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jest to jeden z tych zabiegów, który wymaga najmniej powtórzeń z innych tego typu zabiegów laserowych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg przeznaczony jest dla osób z przebarwieniami posłonecznymi, pozapalnymi oraz potrądzikowymi. Zalecany jest również osobom, które mają nierównomierny koloryt skóry bądź piegi.

EFEKTY ZABIEGU

Efektem zabiegu jest rozjaśniona, rozświetlona i jednolita skóra bez przebarwień i niedoskonałości. Zabieg poprawia ogólną kondycję skóry. Jest bezpieczny, skuteczny oraz szybki w działaniu. Laser nie tylko usuwa przebarwienie, ale też wpływa biostymulująco na melanofory i mechanizmy skórne predysponujące do ich powstawiania, przez co albo je likwiduje albo reguluje ich nadreaktywność będącą przyczyną powstawiania przebarwień.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Podczas zabiegu energia światła emitowana przez IPL zostaje pochłaniana przez melaninę, podgrzewając komórki zawierające barwnik, co powoduje ich niszczenie. Po zabiegu dochodzi do ściemniania zmiany a następnie do stopniowego jej złuszczania. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 5-6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co 2-3 tygodnie.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania przez co najmniej 4 tygodnie. Należy bezwzględnie chronić partie poddawane zabiegowi stosując kremy z wysokim filtrem SPF +50. Zaleca się również unikanie wysiłku fizycznego, sauny, basenu oraz gorących kąpieli przez okres 4-5 dni. Warto również intensywnie nawilżać skórę. Ponadto nie wskazane jest zażywanie preparatów i ziół światłouczulających np. dziurawiec, nagietek, skrzyp, bratek oraz niektórych leków przez 2 tygodnie po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża oraz okres karmienia piersią
– infekcje skóry np. opryszczka
– choroby nowotworowe
– skłonność do powstawania bliznowców
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– cukrzyca, epilepsja
– rozrusznik serca
– przewlekłe choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
– świeża opalenizna
– nadwrażliwość skóry na światło

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Należy również pamiętać o procesie złuszczania przyciemnionego przebarwienia, które trwa około 2 tygodnie.

cena

IPL-terapia przebarwień
  • seria 5 zabiegów cena standardowa 20% taniej od ceny standardowej
  • pojedyncze przebarwienie 110 zł
  • twarz 340 zł
  • czoło 220 zł
  • policzki 270 zł
  • nos 150 zł
  • dekolt 340 zł
  • dłonie 220 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji