Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia)

Nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i usuwania tkanki tłuszczowej

boks35Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna metoda redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu „rozbicie” komórek tłuszczowych, które potem transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są obecnie najnowocześniejszą metodą skutecznej i trwałej metody redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. W naszej klinice zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

ZALETY ZABIEGU

Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowalny i bardzo bezpieczny. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się przy modelowaniu sylwetki oraz usuwaniu miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka powstania nierówności na skórze. Po zabiegu skóra wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, dopasowuje się do nowych kształtów i staje się idealnie gładka.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety. Dzięki lipolizie iniekcyjnej możemy pozbyć się podwójnego podbródka, tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud i pod pośladkami, lekko zaokrąglonego brzuszka, wałeczków na plecach i w okolicach pach, grubego, otłuszczonego „bawolego” garba, tłuszczu na ramionach, kolanach i biodrach.

EFEKTY ZABIEGU

Rezultaty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegu, choć u niektórych osób zamierzony efekt uzyskuje się już po pierwszym zabiegu. Podstawowym efektem wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej to utrata około 4-5 cm w obwodzie, w miejscu podania preparatu. Usuwanie centymetrów z obwodu uwarunkowane jest liczbą przeprowadzonych zabiegów jak również ilością nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, lipolizę iniekcyjną należy połączyć z odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Lipoliza iniekcyjna czyli usuwanie tkanki tłuszczowej jest przeprowadzana przez lekarza. Polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Trwa około 15 – 20 minut.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po kilkunastu minutach od wykonania zabiegu można podjąć normalną aktywność życiową, a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzić za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3–4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody przez okres najbliższych dni w celu np. wyeliminowania spadków ciśnienia. Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:
– otyłość
– ciąża oraz okres karmienia piersią
– cukrzyca
– padaczka
– zaburzenia immunologiczne
– niewydolność wątroby i nerek
– ostre stany zapalne
– zaburzenia krzepliwości krwi
– ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni po lipolizie może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra może być lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.

cena

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia)
  • podbródek (Revital Celluform) 649 zł
  • ramiona (Revital Celluform) 869 zł
  • kolana (Revital Celluform) 869 zł
  • uda (Revital Celluform) 1309 zł
  • brzuch (Revital Celluform) 1309 zł
  • inna partia ciała cena po konsultacji