W naszej klinice elektrolizę, czyli zamykanie naczynek stosuje się przy pojedynczych naczyniach, pajączkach, rubinkach. Zabieg pozwala na precyzyjne i skuteczne działanie. Elektroliza polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości, który powoduje ścinanie białka w tkankach, które prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych. Pozostałości zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie wydalone z organizmu. Elektrokoagulacja to jedna z najbardziej skutecznych metod zamykania naczyń krwionośnych.
ZALETY ZABIEGU
Zabieg elektrokoagulacji jest bezpieczny i krótki. Podczas jednej wizyty możemy więc skutecznie zamknąć dane naczynko. Osoby poddające się elektrokoagulacji nie są zmuszone do ograniczenia w codziennych obowiązkach. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu. Ponadto zamykać naczynka można o każdej porze roku, jednak zimą nie jest wskazane wykonywanie tego typu zabiegu ze względu na zbyt duże skoki temperatur.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
Zabieg przeznaczony jest dla tych osób, które dotknięte są problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych czy włókniaków. Chcą przywrócić skórze naturalny i jednolity koloryt skóry.
EFEKTY ZABIEGI
Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu. Powikłania występują bardzo rzadko i są najczęściej związane z nieprzestrzeganiem zaleceń pozabiegowych. Zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny.
SZCZEGÓŁY ZABIEGU
Zabieg wykonywany jest przy użyciu najwyżej jakości igieł. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka krwi w naczyniach krwionośnych, naczynko samoistnie zamyka się i uszczelnia. Długość zabiegu uzależniona jest od ilości zmian i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak przy większych i głębszych zmianach stosuje się miejscowe znieczulenie. Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczyń wykonuje się serię zabiegów ustalaną indywidulanie.
WSKAZNIA POZABIEGOWE
Po zabiegu skóra nie powinna być narażana na ostre światło słoneczne czy też solarium – konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50. Nie wolno zdrapywać strupków po zabiegu, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizny. Strupki odpadają po 2-3 dniach.
PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu elektrolizy są:
– ciąża
– nowotwory i stany po leczeniu nowotworów
– epilepsja
– choroby zakaźne
– trądzik pospolity lub różowaty
– infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
– menstruacja
– tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych)
– choroby serca, rozrusznik serca
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– implanty/ metalowe części w organizmie
OBJAWY NIEPOŻĄDANE
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból w miejscu iniekcji.