Leczenie nadpotliwości - toksyna botulinowa

Skuteczne leczenie nadpotliwości toksyną botulinową (botox).

Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych. Stale wilgotne pachy, stopy lub dłonie to frustrujący problem, który może powodować spory dyskomfort. Bywa też przyczyną wielu kompleksów i zahamowań. W Kuźni Urody toksynę botulinową stosujemy jako metodę, dającą szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Leczenie przy wykorzystaniu botoksu powoduje wyraźną poprawę jakości życia Pacjentów dotkniętych problemem nadpotliwości.

ZALETY ZABIEGU

Zaletą zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest przede wszystkim jej efektywność oraz szybkość w działaniu. Zabieg jest bardzo skuteczny i hamuje działanie gruczołów potowych do 6 miesięcy. Zastosowanie kilku kuracji prowadzi do odzwyczajenia gruczołów potowych do wydzielania tak dużych ilości potu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg leczenia nadmiernej potliwości polecany jest wszystkim osobom, które chcą pozbyć się tej przykrej dolegliwości oraz zależy im na szybkim zniwelowaniu problemu.

EFEKTY ZABIEGU

Podanie preparatu toksyny botulinowej pozwala na szybkie zahamowanie nadmiernego pocenia. Po zastosowaniu toksyny botulinowej nadpotliwość ustępuje całkowicie u ok. 90% pacjentów. Efekt jest długotrwały i utrzymuje się przez okres 6-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć jeżeli zależy nam na jego utrzymaniu.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zaczyna się od oględzin miejsc nadmiernego pocenia. Na miejsce objęte poceniem nakładany jest preparat, który pomaga nam określić miejsca, w których należy zaaplikować odpowiednią dawkę botoksu. Po ustaleniu miejsc podania preparatu, znieczulamy obszar stosujemy znieczulenie miejscowe – krem Emla. Następnie lekarz wykonuje śródskórne nakłucia cienką igłą podając w zaznaczone miejsca odpowiednią ilość toksyny botulinowej. Czas trwania zabiegu wynosi około 1 godziny. Na skutki działania botoksu czekamy do dwóch tygodni.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Należy jednak zwrócić uwagę, aby przez kilka dni po wykonaniu zabiegu traktować ostrzyknięte miejsca ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża i okres karmienia piersią
– nadwrażliwość na składniki preparatu
– infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
– choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
– stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni
– zaburzenia krzepnięcia krwi

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Po zabiegu może pojawić się lekki obrzęk i zaczerwienienie. Zmiany te ustępują samoistnie po paru dniach i nie wymagają leczenia.

cena

Leczenie nadpotliwości - toksyna botulinowa
  • pachy 1969 zł
  • czoło 1969 zł
  • inna partia ciała 1969 zł