Osocze bogatopłytkowe (mezoterapia) - rewitalizacja skóry

Podaruj sobie naturalny lifting i promienny wygląd dzięki mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Beauty woman giving botox injections.Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym daje trwałe, widoczne efekty odmłodzenia skóry. Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat własnych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza uzyskiwany w procesie odwirowania uprzednio pobranej krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Koncentrat zawiera produkowane przez płytki krwi czynniki wzrostu, które doprowadzają do odnowy i widocznego odmłodzenia skóry, poprzez pobudzanie procesów regeneracji tkanek oraz fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu jak również wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych). To skuteczna i bezpieczna metoda na przywrócenie młodego wyglądu, nieinwazyjna, naturalna, bez ryzyka nietolerancji czy alergii. W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należą do jednych z najchętniej wybieranych przez Pacjentów, ponieważ dają spektakularne efekty.

ZALETY ZABIEGU

Zabieg ten znalazł wielkie uznanie w terapiach odmładzających i regeneracyjnych. Dzięki wykorzystaniu swoich zdolności do zwiększenia produkcji kolagenu, odbudowy skóry i tkanki łącznej jest nie tylko doskonale sprawdzającym się zabiegiem hamującym procesy starzenia, ale także naprawia już powstałe z wiekiem zmiany. Jest świetnym zabiegiem dla skóry, która uległa zwiotczeniu i stała się z wiekiem cieńsza. Widocznie nawilża, odżywia i rewitalizuje skórę.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalecany jest każdej osobie, u której coraz bardziej widoczne są objawy starzenia skóry: wiotkość, cienkość skóry, zmarszczki, plamy barwnikowe, szerokie pory jak również z problemem blizn czy rozstępów a nawet w terapii ludzi zmagających się z łysieniem. Sprawdza się również w problemach skóry dłoni. Można poddawać terapii każdy obszar ciała, najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i głowie. Jest to również zabieg doskonale uzupełniający inne metody odmładzania i rewitalizacji skóry, jak laserowe fotoodmładzanie, peelingi chemiczne.

EFEKTY ZABIEGU

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach. Przebudowa i regeneracja tkanek zaczyna się po 48 godzinach od zabiegu. Po pierwszych dwóch zabiegach widoczna znacząca poprawa w wyglądzie i kondycji skóry. W celu regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu zalecane jest wykonanie serii minimum 3 zabiegów. Zabiegi wykonuje się w odstępach od 1 do 3 tygodni. W efekcie skóra odzyskuje młodość, witalność, gęstość i napięcie, poprawę faktury i kolorytu oraz regenerację i prawidłowe odżywienie.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Zabieg polega na pobraniu z żyły pacjenta niewielkiej ilości krwi (jest to zazwyczaj około 20-25 ml) i przygotowanie z niej osocza bogatopłytkowego poprzez odwirowanie w specjalnym urządzeniu. Osocze bogatopłytkowe zostaje następnie wstrzykiwane za pomocą cienkiej igły we wszystkie miejsca poddawane terapii. Wstrzyknięcia osocza są płytkie i głębsze, tak by objąć terapią wszystkie warstwy skóry. Nakłucia są gęste, by jak najsilniej oddziaływać na skórę. Zabieg nie wymaga znieczulenia natomiast u pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe na 30 minut przed zabiegiem. Zabieg ostrzykiwania trwa ok. 20 minut.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Przez tydzień po zabiegu nie należy narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna). Przez około 6 tygodni po zabiegu zaleca się unikać słońca ze względu na ryzyko powstania przebarwień (przed wyjściem z domu należy nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF +50). Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać po nim rekonwalescencji.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego są:
– ciąża i karmienie piersią
– choroby nowotworowe
– choroby krwi
– przyjmowanie leków powodujących zmniejszoną krzepliwość krwi (np. kwasu acetylosalicylowego)
– opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
– stany zapalne skóry

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

Objawy niepożądane w postaci obrzęku, zasinienia i niewielkiej bolesności, które mogą pojawić się po zabiegu, zwykle mijają po kilku dniach. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, jednak w przypadku osób, które wykonują zabieg po raz pierwszy lub mają predyspozycję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem, aby mieć 2-3 dni na odzyskanie przez skórę naturalnego wyglądu.

cena

Osocze bogatopłytkowe (mezoterapia) - rewitalizacja skóry
  • twarz 829 zł
  • szyja 559 zł
  • dekolt 669 zł
  • twarz, szyja i dekolt 1549 zł
  • okolice oczu 669 zł
  • dłonie 669 zł
  • inna okolica ciała cena po konsultacji